انستیتو کانسر ایران

60 سال خدمت و افتخار

در لابلای هياهوی كلان شهر تهران، در بيمارستان امام خمينی، در مجاورت خيابان دكتر قريب ساختمانی است بنام «انستيتو كانسر» كه حالا ۶۵ سال سن دارد و مامن بيماران مبتلا به سرطان از سراسر كشور است.
بزرگترين و جامع‌ترین مركزی كه ماموريت پژوهش، آموزش و درمان سرطان را به عهده گرفته است.
در تمام اين سال‌ها، حتی در دوران جنگ، بدون وقفه به مردم خدمت كرده است و هيچ منتی هم ندارد. سالانه بيش از ده هزار بيمار مبتلا به سرطان در اين مركز خدمت می‌گيرند.

كتاب «انستیتو کانسر ایران، ۶۰ سال خدمت و افتخار» كه به همت اساتيد این انستیتو تاليف شده است، تلاش می‌كند در ۶ فصل جنبه‌های مختلف اين مركز مهم علمی كشور را معرفی كند.

فصل اول: چشم‌انداز تاریخی.

فصل دوم: آموزش

فصل سوم: درمان

فصل چهارم: پژوهش

فصل پنجم: خیریه در انستیتو کانسر

فصل ششم: مفاخر پیشکسوت و اعضای هیئت علمی

در بخشی از دیباچه‌ی کتاب به قلم دکتر حبیب‌اله محمودزاده رئیس انستیتو کانسر می‌خوانیم:
بی‌تردید خدمات خالصانه، ناب و بی‌ادعای انستیتو کانسر در طول فعالیت بیش از 60 ساله‌اش افتخاری بی‌بدیل و نقطه عطفی در تاریخچه پزشکی سرطان ایران به شمار می‌رود که نشات گرفته از اراده عاشقانه و تلاش‌های بی‌وقفه اساتید، پرستاران و پرسنل شریف و بزرگوار می‌باشد که در سخت‌ترین شرایط برای درمان بیماران لحظه‌ای درنگ ننموده‌اند.
امروزه سرطان یک تهدید جدی و ملموس برای بشریت محسوب می‌گردد که هزینه‌های سرسام‌آوری را به جوامع تحمیل می‌کند…
خوشبختانه پیشرفت‌های شگرفی رخ داده است… که دانشمندان را قادر به تشخیص سرطان در مراحل اولیه می‌سازد و حتی پیشگیری از سرطان و درمان‌های هدفمند را نوید می‌دهد…
کتاب حاضر که با راهنمایی استاد بزرگوارم جناب آقای دکتر محققی و تلاش نویسندگان محترم این کتاب و همراهی متخصصین و اساتید ارجمند انستیتو کانسر تدوین گردیده است، روشنگر قسمتی از ایثار دانشمندان برجسته و بی‌ادعایی است که پایه‌گذار کنترل سرطان در کشور شدند و این مهم وظیفه ما را در تداوم و ارتقاء این مسئولیت خطیر دو چندان می‌نماید.
لازم به ذکر است که تمام عواید حاصل از فروش این کتاب به نفع بیماران مبتلا به سرطان در خیریه شمس هزینه می‌شود.
علاقه مندان به خرید این کتاب، میتوانند آن را از کانال اینستاگرام موسسه خیریه شمس با نشانی shamsngo.ir  و یا تماس با تلفن دفتر تهران  66578522 تهیه نمایند.

نشانی وب سایت خیریه شمس: www.shamsngo.ir

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست